Často Kladené Otázky

  1. Čo je DEX?
  2. Výsledok ankety: Ako hodnotia vodiči kritéria štítku pneumatík EÚ?
  3. Kde je index DEX znázornený?
  4. Platí index DEX aj pre zimné pneumatiky?
  1. Čo je DEX?

   Vedúci európsky internetový obchodník s pneumatikami Delticom požiadal v reprezentatívnej európskej ankete vodičov z 15 krajín o hodnotenie troch kritérií štítku pneumatík EÚ.

   Uprednostnenie kritérií štítku, ktoré vyplýva z tejto ankety, tvorí základ indexu DEX (Delticom index tried efektívnosti). Index DEX je tak kombináciou hodnoty jednotlivých kritérií štítku pneumatiky a ohodnotenia týchto kritérií.

   Index DEX uľahčuje rozhodnutie pri nákupe. V internetových obchodoch spoločnosti sa index „DEX“ zobrazí prostredníctvom systému hodnotenia s jednou alebo až s maximálne piatimi hviezdičkami.  

   Čím viac hviezdičiek index DEX obsahuje, tým viac zodpovedá označená pneumatika so svojimi triedami efektívnosti zisteným preferenciám opýtaných vodičov.  

   Pozor: Index DEX platí len pre letné a celoročné pneumatiky!  2. Výsledok ankety: Ako hodnotia vodiči kritéria štítku pneumatík EÚ?

   Bezpečnosť je uprednostnená pred potenciálom šetrenia. Viac ako polovica opýtaných považuje priľnavosť za mokra za najdôležitejšiu vlastnosť na štítku EÚ. Na druhom mieste, s viac ako 25 percentami, je podľa ankety valivý odpor. Najnižšie ohodnotenie na stupnici hodnotenia má hluk valenia.  3. Kde je index DEX znázornený?

   Index DEX je exkluzívne zobrazený v internetových obchodoch spoločnosti Delticom. Index DEX sa Vám zobrazí pri kúpe pneumatiky vo výslednom zozname hľadania pneumatík a v podrobnostiach ku pneumatike.  4. Platí index DEX aj pre zimné pneumatiky?

   Štítok pneumatík EÚ neobsahuje jazdné vlastnosti na ľade a snehu. Preto sa pri nákupe zimných pneumatík odporúčajú testovacie správy uvedené na neutrálnej stránke testovania pneumatík Testpneumatik.com.  Používame cookies. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s ich používaním.
  OK